Drukuj

Ogłoszenia

 

Nowa Ruda, dnia 20.05.2018 r.

 

Ogłoszenia Parafialne

 

 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA  DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy  Uroczystość I Komunii Świętej.
 2. Z racji III niedzieli miesiąca  przedstawiciele rady parafialnej dokonują zbiórki ofiar na  renowację stacji drogi krzyżowej.  Za złożone ofiary  wszystkim dziękuję.
 3. W  poniedziałek  po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msza  rano 8.00, przed mszą o 7.30 nabożeństwo majowe.
 4. We wtorek od 15.30 do 16.30  sakrament pokuty dla młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania oraz świadków i bliskich.
 5. W środę  o 14.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy i majówka, po niej  Msza św. W tym dniu młodzież naszej parafii  o godzinie 17.00 w kościele św. Mikołaja w Nowej Rudzie przystąpi do sakramentu bierzmowania. Proszę o modlitwę w ich intencji.
 6. W czwartek  święto liturgiczne Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Na Mszę św. zapraszam LSO, ERM, scholę.
 7. W  czwartek   na godzinę 18.00 zapraszam dzieci  rocznicowe na próbę generalną przed  uroczystością Rocznicy  I Komunii św.
 8. W piątek zapraszam na Mszę św.  w intencji OSP Drogosław. Msza św.  o godzinie 13.00 . Będzie to msza  polowa obok budynku remizy strażackiej.  Podczas tej uroczystości  zostanie  poświęcone nowe auto naszych strażaków oraz   odnowiona remiza. W swoim własnym imieniu oraz  w imieniu Prezesa OSP Drogosław serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 9. W piątek o godzinie 18.00 sakrament pokuty dla dzieci przygotowujących się  do Rocznicy  I Komunii Św. oraz ich bliskich.
 10. 26 maja tj. sobota  odbędzie się piesza pielgrzymka   z Nowej Rudy do Barda Śląskiego. W tym dniu dzieci komunijne jadą na swoja pielgrzymkę także do Barda wyjazd o 9.00. Msza  i majówka  dla parafian o 7.30 .
 11. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.  W tym dniu o godzinie 12.00 dzieci klasy IV przystąpią do Rocznicy  I Komunii Świętej.
 12. 31 maja przypada uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy. I ołtarz –  początek ul. Podgórskiej, II ołtarz przy  końcu ul. Podgórskiej, III ołtarz  przy posesji p. Zynkowskich i Woźnickich ul. Andersa  , IV ołtarz przy grocie Matki Bożej obok kościoła. Proszę również o pomoc naszych strażaków.
 13. Do nabycia prasa  katolicka:  Gość Niedzielny i Niedziela.
 14. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni rodzicom dzieci komunijnych. Dziękuję za ich zaangażowanie, trud i prace  wykonane w świątyni i wokół kościoła ,  a w tym tygodniu proszę o przygotowanie świątyni rodziców dzieci   przygotowujących się do rocznicy I Komunii Świętej.
 15. W naszym kościele zostały zmienione wszystkie żarówki ze starych na nowe. 200 sztuk. Boczne żyrandole to dodatek do daru rodziców pierwszokomunijnych , główna nawa  dar parafii z zaoszczędzonych pieniędzy.

 

 

Ks. Stanisław Kasztelan - Proboszcz