Drukuj

Ogłoszenia

Nowa Ruda, dnia  9.08.2020r.

 

Ogłoszenia Parafialne

 XIX  NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1.     Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć swój dar serca na utrzymanie naszego świdnickiego seminarium .

 2.     W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 3.     W poniedziałek: św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

 4.     We wtorek: św. Klary, dziewicy.

 5.     W czwartek  nabożeństwo fatimskie , rozpoczynamy o godzinnie 16.30 modlitwą różańcową, przynosimy ze sobą świece. Bezpośrednio po nabożeństwie  wieczorna Msza św.

 6.     W piątek : św. Maksymiliana  Marii Kolbego, prezbitera  i męcz.

 7.     W sobotę: Uroczystość Wniebowzięcia NMP.  Msze św. w naszej parafii tak jak w każdą niedzielę , czyli o 9.00, 11.00, i 17.00. Dla przypomnienia w tym dniu katolicy mają obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca z tego dnia przeznaczona jest na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.

 8.     Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni,  za złożone na ten cel ofiary, a w tym tygodniu proszę o ofiarę na sprzątanie kościoła od rodzin zamieszkałych przy ul. Świdnickiej od nr 23 do nr 27. 

 9.     W przyszłą niedzielę,  jako trzecią miesiąca,  przedstawiciele Rady Parafialnej  po Mszach św. przeprowadzą zbiórkę ofiar cele związane z remontem otoczenia wokół kościoła. Wszystkim zbierającym ofiary jak i ofiarodawcom składam już teraz staropolskie „ Bóg zapłać”.

 10.    Dziękuję za pomoc i życzliwość.

 11.   Przeżywamy czas wakacji. Pamiętajmy podczas  naszego wypoczynku o niedzielnej Mszy św. Wszystkim życzę miłej niedzieli.

Ks. Stanisław Kasztelan

         Proboszcz