Drukuj

Ogłoszenia

 

Nowa Ruda, dnia 29.03.2020 r.

Ogłoszenia Parafialne

 V Niedziela Wielkiego Postu

 1.  Ze względu na zakaz zgromadzeń do dwóch osób i ograniczenie uczestnictwa w  nabożeństwach religijnych do pięciu osób  bardzo proszę , aby w Mszach św.  brali udział tylko przedstawiciele rodziny, która ma zamówioną intencję mszalną. Ograniczenie obowiązuje do 11 kwietnia. Zachęcam do udziału i  korzystania ze środków społecznego przekazu w nabożeństwach  oraz  duchowego łączenia się z kościołem parafialnym.

2.  W naszym kościele  będą odprawiane wszystkie Msze św. i nabożeństwa.

3.  Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali  o godzinie 16.30.

 4.  W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Odwiedziny chorych z racji I piątku miesiąca odwołane.

 5.  W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej  o godzinie 16.30,  a po nim  wieczorna Msza św.

 6.  W sobotę różaniec wynagradzający o 16.30, po nim Msza św. i po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7.  Zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty przed Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. Nie będzie zorganizowanej typowej spowiedzi przed świętami.  Codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. jestem obecny w konfesjonale. Przychodzimy pojedynczo już np. o 16.30 , a nie 16.55 – czyli pięć minut przed Mszą św. W kolejce do spowiedzi , mogą być dwie lub trzy osoby , zachowujemy odstępy  między  osobami około 1,5 do 2 metrów. Po  skorzystaniu ze spowiedzi wracamy do swoich domów.  

 8.  Zachęcam do składania   ofiar  na kwiaty do Bożego Grobu.  Za złożone ofiary na ten cel już teraz składam serdeczne „ Bóg zapłać”.

 9.  Natomiast swoje  ofiary  na cele  związane z wielkopostną jałmużną  można składać do puszki znajdującej się obok figury św. Antoniego . 

 10.  Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa  - rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia .

11.   W następną niedzielę podam cały program przeżywania  Wielkiego Tygodnia. 

12.  Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiary. W tym tygodniu o ofiary proszę mieszkańców ul. Górnicza 1 do 14.

13.  Z tyłu kościoła na stoliku są do nabycia paschaliki wielkanocne . Dzieło Caritas.

14. Przy wyjściu z kościoła  jest do nabycia prasa  katolicka:  Niedziela. Na stoliku do wzięcia są materiały liturgiczne na miesiąc kwiecień tj. Medytacje na każdy dzień: „ Słowo wśród nas”  oraz Oremus – teksty Pisma świętego na każdy dzień tygodnia. Zachęcam, aby  te materiały wziąć również dla tych, którzy są w domach.

15. Dziękuję za pomoc i życzliwość.

Ks. Stanisław Kasztelan - Proboszcz