Drukuj

Ogłoszenia

Nowa Ruda , dnia 16.05.2021 r.

Ogłoszenia parafialne 

Wniebowstąpienie Pańskie

 1. W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 odbędzie się  spowiedź dzieci komunijnych i ich bliskich.

 2. W przyszłą niedzielę  przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu podczas Mszy św. o godzinie 12.00 dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej.

 3. W środę przed Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 4. 26 maja w naszej  parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna naszego Księdza Biskupa Ordynariusza Marka Mendyka. Taka wizytacja odbywa się  każdej parafii co pięć lat. W tym dniu , a będzie to środa o godzinie 15.00 odbędzie się modlitwa za zmarłych na naszym cmentarzu – zapraszam na tę modlitwę przedstawicieli Żywego Różańca , Rady Parafialnej i innych, później krótkie spotkanie z wiernymi i Radą Parafialną w kościele. W tym dniu młodzież naszej parafii podczas Mszy św. o godzinie 17.00 przystąpi do sakramentu bierzmowania. Zapraszam wszystkich parafian na  Mszę św. o godzinie 17.00, będzie to nasze pierwsze spotkanie z naszym  nowym Ks. Biskupem Ordynariuszem.

 5. W  uroczystość Najświętszej Trójcy tj. 30 maja podczas Mszy św. o godzinie 11.00 dzieci klasy IV przystąpią do rocznicy I Komunii Świętej.

 6. Zapraszam całą LSO na spotkanie w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św. Sprawa dotyczy przygotowania liturgii na uroczystość I Komunii oraz na czas wizytacji ks. Biskupa. Bardzo proszę, aby cała LSO przyszła na spotkanie.

 7. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca przedstawiciele Rady Parafialnej  dokonują zbiórki ofiar na remont otoczenia wokół kościoła. Za złożone ofiary już teraz dziękuję.

 8. Przez cały maj zapraszam na nabożeństwa majowe, odbywają się one po każdej Mszy św.

 9.  Do nabycia prasa katolicka : Gość Niedzielny i Niedziela.

 10. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiary. W tym tygodniu o ofiarę za sprzątanie kościoła proszę od rodzin zamieszkałych przy ul.  Dworskiej.

 11. Dziękuje za pomoc i życzliwość: p. Mirosławowi Stodulskiemu, p. Wiesławowi Szewczykowi, p. Bożenie i Krystynie Turkowicz, , p. Danucie Szarowicz , p. Krystynie Graboń.

 12. Wszystkim, którzy w minionym tygodniu przeżywali swoje imieniny, urodziny i inne rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia z zapewnieniem o pamięci w modlitwie.

13. W ubiegłym   tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności  odeszła +Izabela Rogalska – Kolasa.  Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej  najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Ks. Stanisław Kasztelan - Proboszcz