Drukuj
Kwi
10

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

"Przed świętą Hostią, w której Jezus stał się dla nas chlebem od środka wspierającym i karmiącym nasze życie (por. J 6,35), rozpoczęliśmy (…) naszą wewnętrzną drogę adoracji. W Eucharystii adoracja winna stać się jednością. Wraz z celebrą eucharystyczną spotykamy się w owej „godzinie” Jezusa, o której mówi Ewangelia Jana. Przez Eucharystię ta Jego „godzina” staje się naszą godziną, Jego obecnością pośród nas"

(Benedykt XVI, Światowe Dni Młodzieży w Kolonii 2005)

10 kwietnia 2018r. w naszej parafii taką całodzienną adorację Pana Jezusa rozpoczęliśmy Mszą świętą o godzinie 9.00. Każdy miał możliwość przybyć do naszej świątyni, aby uklęknąć przed Najświętszym Sakramentem i pobyć z Jezusem, powierzyć mu swoje troski, podziękować lub prosić o pomoc. Bardzo się cieszymy, że na zaproszenie księdza proboszcza tak wiele osób odpowiedziało i że Pan Jezus tego dnia nie był sam w naszej świątyni

            Również dzieci z naszej parafii w ramach zajęć z katechezy przybyły w towarzystwie katechetki Mirosławy Briń, aby pomodlić się i zaśpiewać Jezusowi pieśni uwielbienia. Adoracja zakończyła się błogosławieństwem i Mszą wieczorną. Dziękujemy Panu Jezusowi za ten wspaniały czas, który mogliśmy z Nim spędzić i który na pewno nie był czasem zmarnowanym.  

 

Przejdź do galerii