Drukuj
Kwi
12

Nasi Młodzi Parafianie na V Konkursie Misyjnym

Dnia 12 kwietnia 2018r. w Świdnicy  odbył się V Konkurs Misyjny poświęcony postaci bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Wśród uczestników konkursu pod opieką katechetki Mirosławy Briń znaleźli się również nasi młodzi parafianie: Natalia Rosińska, Piotr Koszałkowski oraz Michał Bilo. Przybyłą młodzież jako pierwszy przywitał a zarazem podziękował za przybycie i za udział ordynariusz naszej diecezji ks. bp Ignacy Dec. Następnie głos zabrał ks. Tadeusz Faryś – Dyrektor Diecezjalny PDM, który zapoznał młodych uczestników z przebiegiem konkursu i przypomniał, że odbywa się on w przeddzień 155 rocznicy urodzin bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Po powołaniu komisji i rozdaniu zestawu pytań, uczniowie przystąpili do konkursu.

Po zakończeniu pracy i przerwie na herbatę, młodzież i katecheci mieli możliwość spotkania się z duchowymi córkami „Matki Afryki”, które przybyły z Nigerii. Były to siostry klawerianki: s.Cynthia i s. Anthonia. Siostry ukazały sytuację Kościoła katolickiego w Nigerii i życie codzienne nigeryjskich dzieci. Przybliżyły także kulturę afrykańską, wykonując wspólnie z młodzieżą piosenki w języku ibu (narzecze, którego używa się w Nigerii).

Bardzo dziękujemy naszym młodym parafianom, że chcieli wziąć udział w konkursie a przez to mogli poznać postać bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, która całe swoje życie poświęciła misjom dla Afryki, a co ciekawsze nigdy nie będąc w Afryce.

Misją Kościoła jest głoszenie Ewangelii, nie troska o swój wizerunekpowiedział francuski kard. André Vingt-Trois.

Posługa misyjna w ogóle zaczyna się od dawania świadectwa w rodzinie, w miejscu pracy, angażowania się w wspólnoty parafialne - to tutaj tak naprawdę zaczyna się misja. Cieszymy się, że wśród młodych ludzi jest zainteresowanie misjami. My natomiast chciejmy pamiętać w swoich modlitwach o misjonarzach i miarę swoich możliwości wspierać misje swoją ofiarą.  

Przejdź do galerii