Drukuj
Maj
31

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- 2018

31 maja 2018r., w czwartek, w naszej parafii świętowaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. z uroczystą procesją ulicami naszych posiadłości rozpoczęła się o godzinie 11.00. Chrystus pragnie być obecnym w naszym życiu, chce błogosławić naszym rodzinom, naszym miejscom pracy. Oczekuje również naszej wierności w tych codziennych sprawach. Udział w procesji , jest wyrazem wiary w Chrystusa żyjącego w swoim Kościele, przychodzącego w Komunii świętej. Dlatego cieszymy się, że tak wielu z nas przybyło na tą uroczystość.

Podążając za kapłanem niosącym Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, zatrzymywaliśmy się przy czterech ołtarzach, by słuchać fragmentów Ewangelii o Chrystusie Prawdziwym i Wiecznym Kapłanie.

Wszystkim zaangażowanym przy strojeniu przepięknych ołtarzy bardzo serdecznie dziękujemy. Podziękowania należą się również dziewczynkom sypiącym kwiaty jak również dzieciom z Eucharystycznego Ruchu Młodych. Szczególne podziękowania składamy naszym strażakom, którzy tak pięknie asystowali księdzu, nieśli baldachim oraz zabezpieczali przemarsz procesji. 

“Ja jestem Chlebem życia, kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął;
a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie.”

Przejdź do galerii