Drukuj
Wrz
06

Pierwsze czwartki miesiąca 2018/2019

Każdy pierwszy czwartek miesiąca jest przypomnieniem tego, co świętujemy w Wielki Czwartek. Jest dniem Eucharystii, a w związku z tym jest przede wszystkim czasem dziękczynienia. Dziękujemy w nim za największy z cudów, ale także za Kościół i to wszystko, co przyczynia się do naszego zbawienia.

Dzień ten w naszej parafii to czas katechezy parafialnej dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. W każdy pierwszy czwartek miesiąca proboszcz naszej parafii ksiądz Stanisław Kasztelan zaprasza wszystkich na wspólną Eucharystię na której kieruje Słowo Boże do dzieci i młodzieży przybliżając najmłodszym postać i życie Jezusa oraz Jego Matki Najświętszej Maryi. Na tej Mszy świętej również dzieci i młodzież pod opieką katechetek czynnie uczestniczy w Eucharystii czytając Modlitwę Wiernych, śpiewając Psalm, niosąc dary oraz śpiewem ubogacając Mszę świętą.

Nierozerwalnie z sakramentem Eucharystii związane jest kapłaństwo. Pierwszy czwartek jest zatem także dniem wdzięczności za dar kapłaństwa, a co za tym idzie modlitwy za kapłanów o wytrwanie w dobrym i godne sprawowanie świętych obrzędów. Tego dnia wszyscy obecni na Mszy świętej otaczają modlitwą za naszego księdza proboszcza.

 W tym Nowym Roku Katechetycznym rozpoczynając pierwsze czwartki miesiąca nasz proboszcz po Mszy świętej, która miała miejsce 6 września 2018r., zaprosił wszystkich obecnych po Eucharystii na wspólną agapę. Nie zabrakło ciepłych kiełbasek z ogniska jak również wspólnych zabaw, śpiewów i tańców. Bardzo dziękujemy księdzu proboszczowi za ten piękny czas wspólnie spędzony a rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu niespodzianki. 

Przejdź do galerii