Drukuj
Wrz
18

Dzień Stanisława Kostki w naszej parafii

Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. O tym wyborze zdecydowała zarówno 450. rocznica jego śmierci, jak i program duszpasterski Kościoła w Polsce. Ponad to ważnym motywem ogłoszenia roku 2018 Rokiem Świętego Stanisława Kostki jest także zwołany na październik w Rzymie Synod Biskupów, poświęcony młodzieży i rozeznawaniu powołania.

 Z tej okazji dzieci i młodzież z naszej parafii w dniu 18 września uczestniczyła w Mszy świętej podczas której odczytali Modlitwę Wiernych oraz śpiewem ubogacili Mszę świętą. Tego dnia prosiliśmy, aby  Stanisław Kostka stał się dla nas patronem rozpoczętego Nowego Roku Katechetycznego.

Przychodzimy do Ciebie św. Stanisławie Kostko, bo wierzymy w świętych obcowanie, we wzajemną łączność duchową. Ty jesteś naszym przyjacielem w niebie, wielkim orędownikiem przed Bogiem. Powierzamy Twemu wstawiennictwu dzieci naszej parafii, młodzież oraz wszystkich parafian, abyśmy wytrwale zdążali do niebieskiej szczęśliwości. Niech Bóg będzie uwielbiony. Niech się wypełnia Jego wola.

Przejdź do galerii