Drukuj
Paź
05

Zakończenie Jerycha Różańcowego 2018

Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

W naszej parafii już czwarty raz Jerycho Różańcowe rozpoczęło się Mszą św. 29.09.2018 r. o godz. 17.00 w kościele p.w. św. Barbary w Drogosławiu i trwało do 05.10.2018 r., jako nieprzerwane , rotacyjne, siedmiodniowe czuwanie osób przed Najświętszym Sakramentem. Codziennie odprawiana była Msza święta o godz. 17.00, z wyjątkiem poniedziałku (w tym dniu Msza św. o 8.00).

Oprócz różańca odmawiana była o godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski o 21.00 i wiele innych modlitw. Każdego dnia oprócz parafian pojawiali się goście z sąsiednich parafii. Również dzieci i młodzież w towarzystwie katechetek: Aleksandry Konarkowskiej i Eweliny Martyny-Dybek uczestniczyły w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

Naszą modlitwą kierowaliśmy jako wynagrodzenie Panu Bogu za grzechy Polaków, narodów Europy i świata. Prosiliśmy o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła i Polski, o Triumf Niepokalanego Serca Maryi. Każdego dnia zanosiliśmy prośby o błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin, parafii, miasta, Diecezji i całej Ojczyzny. 

Cieszymy się, że tak wiele osób odwiedzało naszą świątynię, aby choć przez chwilę pobyć z Jezusem. Adorowanie przed Najświętszym Sakramencie za pośrednictwem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny pogłębia przyjaźń człowieka z Bogiem, pozwala otworzyć przed Nim serce i modlić się w potrzebach własnych i innych ludzi. Adoracja Najświętszego Sakramentu pogłębia wiarę, nadzieję i miłość, a nade wszystko przygotowuje do pełnego zjednoczenia z Chrystusem w Komunii świętej. Taka adoracja jest także świadectwem wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii. Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego pięknego dzieła niech Pan Bóg błogosławi.