Drukuj
Paź
06

VII Pielgrzymka Róż Różańcowych do Barda Śląskiego 2018

W pierwszą sobotę miesiąca różańcowego 6.10.2018 r. odbyła się VII diecezjalna pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca oraz wszystkich modlących się na różańcu do Barda, do MB Strażniczki Wiary. Również z naszej parafii udały się Matki Różańcowe, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu. Centralnym punktem wydarzenia była Msza św. sprawowana pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca, koncelebrowana przez blisko 50 kapłanów. W homilii ordynariusz diecezji świdnickiej przypomniał m.in. orędzie fatimskie: „Objawienia Matki Bożej Fatimskiej, które rozważaliśmy w ubiegłym roku przypomniały nam, że Maryja w każdym zjawieniu się pastuszkom fatimskim mówiła o różańcu. Była widziana z różańcem w ręku i z ust jej płynęło orędzie: Odmawiajcie różaniec”.

Przed Mszą św. pielgrzymi wysłuchali konferencji o. Mieczysława Pośpiecha, franciszkanina, który podkreślił, że autorką różańca jest sama Matka Boża. Jak co roku, po Eucharystii odbyła się procesja na dróżkach różańcowych, podczas której była niesiona figura Matki Bożej.

Dziękujemy Panu Bogu i Maryi za ten piękny czas pielgrzymowania oraz za wszystkich, którzy uczestniczyli w tym ważnym diecezjalnym wydarzeniu.

Przejdź do galerii