Drukuj
Gru
07

Roraty 2018- „Z Duchem Twoim”

Roraty, inaczej msza roratnia, to pierwsza msza, która odprawiana jest o wschodzie słońca w okresie Adwentu ku czci Najświętszej Maryi Panny. Współcześnie coraz częściej w niektórych parafiach msza ta odprawiana jest także wieczorem. Nazwa Rorat pochodzi od łacińskich słów "rorate cæli desuper", co w tłumaczeniu oznacza - "spuście rosę niebiosa".

Hasło Rorat 2018 to "W mocy Bożego Ducha". Jest to ściśle związane z programem duszpasterskim dla Kościoła w Polsce na lata 2017-2019, któremu towarzyszą słowa:"Duch, który umacnia miłość". W tym roku przybliżona  została Trzecia Osoba Trójcy Przenajświętszej oraz sposoby działania Ducha Świętego w życiu ludzi poprzez Jego dary i owoce. Tematyka tegorocznych rorat dotyczyła m.in. postaci biblijnych i ważnych wydarzeń, o których pisze Ewangelia.

W naszej parafii dzieci codziennie przynosiły wypisane na kolorowych serduszkach dobre uczynki. Pod koniec każdych rorat losowane były nagrody przygotowane przez księdza Stanisława. Dodatkowo najmłodsi otrzymali okolicznościową planszę oraz naklejki, ukazujące codzienność dawnych i współczesnych świętych.

Przejdź do galerii