Drukuj
Mar
10

Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale 2019

Droga Krzyżowa - to nabożeństwo nawiązujące do przejścia Pana Jezusa od pretorium Piłata na wzgórze Golgoty. Nabożeństwo to domaga się od człowieka podjęcia decyzji postępowania każdego dnia za Chrystusem drogą samozaparcia i ofiary w duchu miłości, niesienia na Jego wzór krzyża codziennych zadań i obowiązków.

Gorzkie Żale -jest to drugie niezwykle ważne nabożeństwo Wielkiego Postu, które pobudza do refleksji nad istotą cierpienia oraz zadumy nad własnym postępowaniem, gdyż za wielką cenę zostaliśmy odkupieni.

W naszej parafii Droga krzyżowa rozpoczęła się 8 marca 2019r. i sprawowana jest w każdy piątek. W nabożeństwie tym ministranci niosąc krzyż i świece udają się od stacji do stacji, aby pochylić się nad męką Pana Jezusa. Również dzieci młodzież pod opieką katechetek wędrują wraz z ministrantami, gdzie po uklęknięciu przed każdą stacją odczytują rozważania Drogi Krzyżowej. W nabożeństwie tym również uczestniczą wierni obecni w kościele wraz z księdzem proboszczem, który na końcu każdego nabożeństwa udziela obecnym błogosławieństwa. Dzieci w tym roku uczestnicząc w nabożeństwach otrzymują kontrolki, które nanoszą na planszę.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w naszej parafii odbywa się od 10.03.2019r. w każdą niedzielę o 16.30, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

Przejdź do galerii