Drukuj
Mar
27

Rekolekcje wielkopostne 2019

Od III Niedzieli Wielkiego Postu, która przypadła 24 marca 2019r, odbywały się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które trwały do 27 marca 2019r. Duchowym przewodnikiem po drogach wiary był ojciec rekolekcjonista Ojciec Damian Stachowicz – Franciszkanin. Przed każdą Mszą świętą odmawiane były Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP lub Koronka do Bożego Miłosierdzia. Natomiast każdy dzień kończył się Apelem Jasnogórskim. Pierwszego dnia apel poprowadził ojciec rekolekcjonista przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, który znajduje się w naszej świątyni w bocznej części kościoła. Ksiądz proboszcz zwrócił uwagę parafianom, że w tym roku 6 czerwca mija 25 lat jak gościła w naszej parafii kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W poniedziałek z racji uroczystości Zwiastowania Pańskiego, Apel Jasnogórski odbył się przed bocznym ołtarzem przedstawiającym to wydarzenie natomiast we wtorek ojciec rekolekcjonista poprowadził Apel Jasnogórski przed figurką Matki Bożej Fatimskiej.

 W poniedziałek i wtorek w porannych spotkaniach rekolekcyjnych brały udział dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 6. Spotkania te odbywały się na Sali gimnastycznej szkoły. W tych dniach sala gimnastyczna w sposób szczególny przygotowana została przez katechetów i nauczycieli. Uczniowie pod opieką katechetek przygotowali oprawę Mszy świętej. Natomiast co wieczór na plebani gromadziła się grupa ludzi młodych. Ojciec rekolekcjonista ukazywał im niebezpieczeństwo ulegania najróżniejszym współczesnym uzależnieniom. Mówił także o pokusach i radził, jak zmagać się z nimi i je pokonywać.

Tegoroczne Rekolekcje były dla każdego z nas dobrym powodem do zatrzymania się w tym pędzie życia, w którym często zapominamy, co jest naprawdę najważniejsze. Wniosły w nasze życie nowe spojrzenie na drugiego człowieka, miłość, rodzinę. Słuchając nauk mieliśmy okazję zastanowić się nad własnym życiem, dokonać rachunku sumienia i dobrze przygotować się do sakramentu pokuty i spotkania się z Panem Bogiem w Eucharystii. Rekolekcje, które w środę zakończyły się udzieleniem przez Ojca Damiana błogosławieństwem, były okazją podziękowań ojcu rekolekcjoniście za wygłoszone Słowo Boże i  za wspólną modlitwę.

Dziękując z całego serca życzymy obfitości  Ojcu Damianowi łask, które są tak bardzo potrzebne na kapłańskiej drodze i zapewniamy pamięć o Ojcu w naszych modlitwach. Szczęść Boże!

przejdź do galerii dzień pierwszy

przejdź do galerii dzień drugi

przejdź do galerii dzień trzeci

przejdź do galerii dzień czwarty

przejdź do galerii rekolekcje w szkole