Drukuj
Maj
26

Modlitewne czuwanie młodzieży

Poprzez adorację Jezus dotyka duszy każdego człowieka i działa w samym sercu świata. Będąc uniwersalnym środkiem przeciwko złu, które nęka ludzkość, adoracja jest czerpaniem miłości Bożej z samego jej źródła.

Przed przyjęciem sakramentu bierzmowania młodzi z naszej parafii spotkali się na modlitewnym czuwaniu. Takie spotkanie odbyło się 26.05.2019r. o godzinie 20.00 adorując Najświętszy Sakrament z modlitwą o dary Ducha Świętego. Na to czuwanie kandydaci do bierzmowania zaprosili swoje rodziny i świadków bierzmowania. Młody człowiek staje przed jedną z ważnych decyzji w swoim życiu, jaką drogą pójść po przyjęciu sakramentu bierzmowania. Jaką drogę w przyszłości obrać? Czy małżeńską, a może w kapłaństwie, w życiu zakonnym…..Te decyzję muszą być budowane na codziennych wyborach Boga, dobra, miłości i na modlitwie, ponieważ ona przemienia człowieka.

Adoracji Najświętszego Sakramentu przewodniczył ksiądz Stanisław Kasztelan, natomiast całą adorację poprowadziła młodzież z oprawą muzyczną katechetki Mirosławy Briń. Adoracja zakończona została indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Po zakończeniu adoracji odśpiewany został Apel Jasnogórski prosząc Matkę Najświętszą o opiekę nad kandydatami do Bierzmowania.

Przejdź do galerii