Drukuj
Lis
16

VI Rekolekcje Diecezjalne

W dniach 14-17 listopada 2019 odbyły się VI Rekolekcje Diecezjalne pod hasłem: "W mocy Bożego Ducha" . Hasło rekolekcji nawiązywało do trwającego roku duszpasterskiego.

 W czwartek, 14 listopada w Bardzie dzień skupienia przeżywali kapłani. Mszy św. przewodniczył bp Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej. Homilię wygłosił rekolekcjonista Ojciec Paweł Sawiak SJ. W tych rekolekcjach uczestniczył również nasz proboszcz Ks. Stanisław Kasztelan.

Sobota była dniem dla młodzieży. Z naszej parafii pod opieką katechetek Mirosławy Briń i Katarzyny Moryc młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania oraz młodzież szkół średnich udała się do Świebodzic, aby uczestniczyć w diecezjalnych rekolekcjach.

Ojciec Paweł Sawiak SJ i członkowie zespołu ewangelizacyjnego Mocni w Duchu podczas rekolekcji dla młodzieży mówili o darze, jakim jest wspólnota wierzących. Podczas rekolekcji młodzież miała okazję wysłuchać konferencji i świadectw, wspólnie się modlić i bawić. Również była to okazja do skorzystania z sakramentu pokuty, otrzymania indywidualnego błogosławieństwa. W Hali świebodzickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji młodzież wraz z opiekunami adorowała Najświętszy Sakrament i uczestniczyła w Eucharystii której przewodniczył bp Adam Bałabuch.

Przejdź do galerii