Drukuj
Mar
01

DROGA KRZYŻOWA 2021

Podczas Wielkiego Postu w każdy piątek odprawiana jest Droga Krzyżowa. Podczas nabożeństwa wierni prowadzą rozważania każdej z 14 stacji Drogi Krzyżowej, które dotyczą wędrówki Jezusa Chrystusa z krzyżem, a następnie ukrzyżowania i złożenia w grobie. Ostatnią Drogę Krzyżową odprawia się w Wielki Piątek.

W naszej parafii w każdy piątek o godzinie 16.30 ksiądz proboszcz Stanisław Kasztelan celebruje nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Katechetki z naszej parafii zachęcając dzieci do udziału w nabożeństwie przygotowują rekwizyty, które mają  zachęcić dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwie: korona cierniowa, serduszka z postanowieniami dobrych uczynków, zapalone świece  itp.  

Za odprawienie drogi krzyżowej można uzyskać odpust zupełny (czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy), pod zwykłymi warunkami, czyli:

  • Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy)
  • Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna
  • Przyjęcie Komunii świętej
  • Odmówienie modlitwy (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo”) w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież).
  • Wykonanie czynności związanej z odpustem (np. Droga krzyżowa).

Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Przejdź do galerii