Drukuj
Lis
27

ADWENT 2022

„Z NARODZINAMI JEZUSA BYŁO TAK …” 

ADWENT 2022

          Rozpoczął się Adwent 2022 – dzieci i młodzież biorą udział we Mszy Roratniej. Świeca roratnia – roratka, wieniec adwentowy i rozjaśniające mrok lampiony adwentowe oraz Figurka Matki Bożej są szczególnymi symbolami tego czasu w roku liturgicznym.            

Ksiądz proboszcz Julian Rafałko opowiedział, że to oczekiwanie jest wyjątkowe, bo w Adwencie przygotowujemy się na najważniejsze narodziny w historii świata – na narodziny Mesjasza – Zbawiciela Świata - Jezusa Chrystusa, a o tym szczególnym oczekiwaniu opowie nam wyjątkowa postać jaką jest „ŚWIĘTY DZIADEK JOACHIM” - święty Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa.

      Pierwszego dnia uczestnicy Rorat otrzymali planszę „Z narodzinami Jezusa było tak …”  na której będą przyklejać obrazki otrzymywane każdego dnia Adwentu przedstawiające kolejnych bohaterów czekających na narodziny Mesjasza.

Ksiądz proboszcz zachęcał, aby pytania na poszczególne dni Adwentu, które zostały wydrukowane na odwrocie – zachęcały nas do szukania odpowiedzi na nie i pogłębiały naszą wiedzę religijną i życie duchowe. Razem z Joachimem przez cały Adwent będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia, którzy wyczekiwali na Mesjasza obiecanego przez Pana Boga.

        Gdy gasną światła – wszystkie dzieci i młodzież z lampionami  ruszają w procesji, aby przed ołtarzem złożyć zapalone lampiony. Na Mszę Roratnią - każde dziecko może przynieść własnoręcznie wykonane serce z wypisanym na nim dobrym uczynkiem, który wykonało. Na zakończenie Mszy świętej losowane są  serduszka, a ich wykonawcy z pudełka wybierają nagrody.

        Także i my oczekujmy Narodzenia Zbawiciela w naszych sercach i jego powtórnego przyjścia w dniu ostatecznym.                                               

art. Ewelina Martyna-Dybek

Przejdź do galerii