Drukuj
Lut
11

Światowy Dzień Chorego

11 lutego 2018r. w niedzielę po raz kolejny obchodzony był Światowy Dzień Chorego. Święto to ustanowił Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 r. w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia - kard. Fiorenzo Angeliniego. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego - wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Ustanowienie przez Ojca Świętego Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego stało się wezwaniem do całego Kościoła powszechnego, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele. W 2018 r. obchody Światowego Dnia Chorych odbywają się po raz dwudziesty szósty. Ich temat został zaczerpnięty z Ewangelii św. Jana: Mater Ecclesiae: "Oto syn Twój (...) Oto Matka twoja". I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie" (J 19, 26-27).

W Dniu Chorego w wielu kościołach organizowane są uroczyste liturgie, połączone z udzieleniem sakramentu chorych. W naszym kościele po Mszy świętej, nasz proboszcz ksiądz Stanisław Kasztelan udzielił sakramentu chorych wszystkim, którzy przybyli na tą liturgię. Na to wydarzenie przybyło wielu naszych chorych parafian. Cieszymy się, że tak wiele osób chciało skorzystać z tego sakramentu.

Kościół towarzyszy ludziom chorym w sposób szczególny, zgodnie z poleceniem Jezusa zapisanym w zakończeniu Ewangelii św. Marka "Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie" (Mk 16, 18).

My również pamiętajmy o chorych i cierpiących w naszej parafii, w naszych rodzinach otaczając ich swoją modlitwą jak również obecnością i dobrym słowem.

Przejdź do galerii