Drukuj
Mar
04

Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej

Kolejnym etapem w przygotowaniu dzieci klas III do Pierwszej Komunii Świętej, było poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa przez Księdza Proboszcza Kanonika Stanisława Kasztelana w niedzielę - 04.03.2018 r. podczas Mszy św. o godz. 11.00 - Rodzice Komunijni ofiarowali w darze odnowioną Monstrancję i Kustodię.

Do przyjęcia w tym roku I Komunii św. przygotowują się dzieci pod czujnym okiem Księdza Proboszcza Kanonika Stanisława Kasztelana i pani katechetki Eweliny Martyny-Dybek. Książeczki dziś wręczone to kolejny dar ofiarowany dzieciom w czasie trwającego przygotowania do I Komunii świętej – by  przez modlitwę kształtowały swoje życie duchowe i sakramentalne.

Modlitwa, którą tak często zanosimy do Boga wymaga od nas wyrażenia swych postaw i myśli. Gdy nasze myśli rozbiegają się i nie układają w modlitwę i nie zawsze potrafimy tak z serca mówić do naszego Ojca, który jest w niebie - pomocne wtedy są modlitewniki, dzięki którym może odbywać się wspólny dialog, a także i prywatna rozmowa z Panem Bogiem.  Książeczki będą służyć im przy rachunku sumienia, odmawianiu modlitw przed spowiedzią i po spowiedzi, a także w przygotowaniu do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii świętej, a później w dziękczynieniu. Dzieci z pewnością chętnie będą  sięgały po książeczkę i zawarte w niej modlitwy i pieśni na poszczególne okresy roku liturgicznego.

Dzisiejsze nabożeństwo dało także możliwość wspólnej modlitwy o dobre przygotowanie dzieci do I Komunii św.                                                                                                            (E. Martyna-Dybek)

Przejdź do galerii