Drukuj
Mar
14

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii.

Od IV Niedzieli Wielkiego Postu, która przypadła 18 marca 2018r., odbywały się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Duchowym przewodnikiem był ojciec rekolekcjonista ksiądz Prałat Romuald Brudnowski.

Od poniedziałku do środy każdy kto nie mógł przybyć na wieczorną Mszę św., miał możliwość rano uczestniczyć w Mszy św. połączonej z nauką. Co wieczór na plebani gromadziła się także grupa młodych ludzi. Ojciec rekolekcjonista ukazywał młodym ludziom ważność znajomości Pisma Świętego, sposób odczytywania Pisma Świętego jak również rozumienia słów i jak powinniśmy żyć Słowem Bożym.

Również każdego dnia o 21.00 odbywał się w naszym kościele apel Jasnogórski. W pierwsze dwa dni towarzyszył nam obraz Matki Bożej Jasnogórskiej, który od 14 lat wędruje z pielgrzymami na Janą Górę. Obraz ten został przywieziony przez księdza rekolekcjonistę, który jest Przewodnikiem Pielgrzymki Świdnickiej. Trzeciego dnia Apel Jasnogórski odbył się w towarzystwie Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia każdy przyniósł świecę, aby uczestniczyć w procesji z figurką Fatimską.

     W poniedziałek i we wtorek do południa w spotkaniach rekolekcyjnych brały udział dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 6. Ze względu na niską temperaturę i złą pogodę rekolekcje w tym roku odbyły się w szkole na sali gimnastycznej. Pierwszego dnia odbyła się nauka połączona prezentacją multimedialną. W ciekawy sposób rekolekcjonista ukazał dzieciom jak ważna jest spowiedź i w jaki sposób coraz bardziej przybliża nas ona do Jezusa. Drugiego dnia wiele osób mogło skorzystać z sakramentu pokuty. Ksiądz rekolekcjonista ze swojej parafii przywiózł figurkę Jezusa z otwartym sercem, która towarzyszyła młodym ludziom podczas przygotowania do sakramentu pokuty. Niesamowitym przeżyciem było uczestnictwo we Mszy świętej, gdzie tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się na miejsce modlitwy z udziałem nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły.

We wtorek odbył się w naszej parafii czas pojednania się z Panem Bogiem w sakramencie pokuty. Ostatniego dnia, w środę w kościele odbyło się zakończenie rekolekcji. Ksiądz Romuald Brudnowski wszystkim obecnym udzielił błogosławieństwa relikwiami Jana Pawła II, które na czas rekolekcji  przywiózł do naszej parafii. Rada Parafialna w imieniu wszystkich parafian wręczając kwiaty podziękowała księdzu Prałatowi Romualdowi Brudnowskiemu za wygłoszone Słowo Boże, za wspólne modlitwy, śpiewy i gry na gitarze. Życzymy księdzu Prałatowi wiele Łask Bożych, przede wszystkim zdrowia i opieki Matki Bożej. Życzymy: „Miłość w codzienności, nadzieję w bezradności i wiarę w wątpliwościach. Zmartwychwstały Pan niech obdarza radością i pokojem na każdy dzień. Szczęść Boże”

Przejdź do galerii