Drukuj
Mar
25

Niedziela Palmowa 2018r.

Niedziela Palmowa obchodzona jest w Polsce od średniowiecza. Według obrzędów katolickich tego dnia wierni przynoszą do kościoła palemki, symbol odradzającego się życia. Święcenie palm to najważniejsza uroczystość Niedzieli Palmowej. Palmy święci się na pamiątkę gałęzi palmowych, które witający lud rzucał przed Jezusem wjeżdżającym na ośle do miasta i są one symbolem męczeńskiej śmierci, ale i triumfu Jezusa. Ważnym elementem Niedzieli Palmowej jest także procesja, która wzięła swój początek z Ziemi Świętej. To właśnie Kościół w Jerozolimie starał się jak najdokładniej "powtarzać" wydarzenia z życia Pana Jezusa.

Dzisiaj, tj. 25 marca 2018r. o godzinie 11.00 wierni wraz z księdzem proboszczem zgromadzili się przed kościołem, gdzie odczytana została perykopa ewangeliczna o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy, następnie ksiądz Stanisław poświęcił wszystkim palmy oraz odbyła się uroczysta procesja do kościoła. Podczas Mszy świętej Mękę Pana Jezusa z podziałem na role odczytała Katechetka Mirosława z uczniami przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania. Natomiast modlitwa wiernych przygotowana i odczytana została przez katechetkę Katarzynę. Uroczystość uświetniła swoim śpiewem schola parafialna prowadzona przez katechetkę Mirosławę. Bardzo cieszymy się, że tak wielu parafian uczestniczyło tak licznie zarówno o godzinie 9.00 jak i o godzinie 11.00 i na wieczornej Mszy o godzinie 17.00.

Kościół przypomina nam dzisiaj, że ziemski sukces przemija, zaś cierpienie i śmierć prowadzi do uczestnictwa w zwycięstwie Zbawiciela. Przybliżmy się więc do Chrystusa jak najlepiej przeżywający nadchodzący tydzień.

Przejdź do galerii