Drukuj
Mar
25

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego 2018r.

„Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”

Jan Paweł II do Polaków

Duchowa Adopcja jest ślubem, którego treścią jest modlitewne zobowiązanie podjęte przez konkretną osobę w intencji ocalenia zagrożonego życia dziecka w łonie matki oraz sprawiedliwego i prawego życia po urodzeniu dziecka, którego imię znane jest jedynie Bogu.

Istotą Duchowej Adopcji jest codzienna modlitwa, trwająca przez dziewięć miesięcy i obejmująca specjalną modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców oraz jedną z tajemnic Różańca, a także dobrowolnie podjęte praktyki religijne, takie jak: Komunia Święta, post, aktywne wspieranie dzieł charytatywnych (pomoc samotnym matkom, rodzinom wielodzietnym, osobom starszym, chorym itd.). Bardzo cennym zobowiązaniem może być także pozyskiwanie nowych zwolenników Duchowej Adopcji oraz apostolstwo w obronie życia.

25 marca 2018r po Mszy św. o godzinie 11.00 w naszej parafii taką Duchową Adopcję podjęło 23 osoby. Ceremoniał poprowadził proboszcz Ksiądz Stanisław Kasztelan. Bardzo cieszymy się, że w naszej parafii tak wielu zarówno starszych jak i młodszych podjęło się Duchowej Adopcji. Niech Pan Bóg błogosławi i wspiera wszystkich, którzy podjęli się tego pięknego dzieła.

Przejdź do galerii