Drukuj

Ogłoszenia

Nowa Ruda , dnia 01.08.2021 r.

 Ogłoszenia parafialne

XVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, a po Mszy św. o godzinie 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • W środę – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
  • W czwartek – I czwartek miesiąca.
  • W piątek -  I piątek  miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 8.00. W tym dniu przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  • W sobotę – I sobota miesiąca, przed Mszą św.  różaniec wynagradzający, a po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu połączona  z medytacją pierwszej soboty.

 3. Dzisiaj rozpoczęła się PPŚ na Jasną Górę. Grupa 7 duchowego uczestnictwa zbiera się codziennie pół godziny przed Mszą św.  na modlitwie różańcowej w intencji pielgrzymów.

 4.W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc dla naszego świdnickiego seminarium.

 5.Do nabycia prasa katolicka :  Gość Niedzielny i Niedziela.

 6.W zakrystii można zamawiać intencji Mszy św.  na nowy rok 2022. W tym roku nie ma już wolnych intencji.

 7. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiary.  W tym tygodniu  o ofiarę na sprzątanie kościoła proszę od rodzin zamieszkałych przy ul. Jawornik 1 -16.

 8.Dziękuje za pomoc i życzliwość.

 9.Wszystkim, którzy w minionym tygodniu przeżywali swoje imieniny, urodziny  i inne rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia z zapewnieniem o pamięci  w modlitwie.

 10.W ubiegłym   tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności  odszedł   + Franciszek Płuciennik.  Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 11.Dziękuję za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice           i  powodzie  w Polsce , Belgii , Holandii , Niemczech. 

 12.Przeżywamy czas wakacji i urlopów . Pamiętajmy podczas naszego wypoczynku o niedzielnej Mszy św.

 13.Wszystkim  parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli.

 

Ks. Stanisław Kasztelan - Proboszcz