Drukuj
Paź
24

Niedziela Misyjna 2021

Jak co roku, przedostatnia niedziela października obchodzona jest w całym Kościele katolickim jako Niedziela Misyjna. W tym roku  24.10.2021r. Światowy Dzień Misyjny obchodziliśmy pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głośmy”. Podczas Mszy świętej o godzinie 11.00 dzieci pod opieką katechetki Mirosławy Briń poprzez śpiew, stroje misyjne, oprawę liturgiczną odpowiedziały, że są misyjnymi uczniami.


„Gdy doświadczamy mocy miłości Boga, gdy rozpoznajemy Jego ojcowską obecność w naszym życiu osobistym i wspólnotowym, nie możemy nie głosić i nie dzielić się tym, cośmy widzieli i usłyszeli”tak w orędziu misyjnym pisze do nas- uczniów i uczennic Pana Jezusa- papież Franciszek i dodaje, że „Relacja Jezusa z Jego uczniami, Jego człowieczeństwo, które objawia się nam w tajemnicy wcielenia, w Jego Ewangelii i w Jego tajemnicy paschalnej ukazują nam, jak bardzo Bóg miłuje nasze człowieczeństwo i czyni swoimi nasze radości i cierpienia, nasze pragnienia i niepokoje.”

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za udział i za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów misyjnych. Pani katechetce dziękujemy za przygotowanie i poprowadzenie oprawy liturgicznej oraz za dekorację nawiązującą do Niedzieli Misyjnej. Dekoracja ta znalazła się przed ołtarzem w naszym kościele.

Przejdź do galerii