Drukuj
Gru
04

Odpust w parafii -2021

Dnia 4 grudnia 2021 r. o godz.12.00 w parafii p.w. św. Barbary w Nowej Rudzie  miały miejsce uroczyste obchody Dnia Górnika w którym uczestniczyli przedstawiciele środowisk górniczych, władz lokalnych oraz uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Nowej Rudzie, aby wspólnie uczcić ten dzień. Uroczystość rozpoczęła się od odegrania Hymnu Górniczego przez Orkiestrę Górniczą.  Ksiądz Proboszcz Stanisław Kasztelan proboszcz parafii powitał serdecznie zaproszonych Gości oraz Poczty Sztandarowe. Wszyscy obecni oddali hołd tragicznie zmarłym Górnikom składając wieńce i znicze.

Tego samego dnia o godzinie 17.00 rozpoczęła się Msza odpustowa uroczystym wejściem procesyjnym, przy śpiewie pieśni ku czci naszej patronki, św. Barbary.

Każda wspólnota parafialna przeżywa w ciągu roku święto swojego patrona. Dla naszej parafii tym szczególnym dniem jest 4 grudnia, kiedy to w liturgii wspominamy św. Barbarę. Święto patronalne nazywane jest odpustem i jest to bardzo ważny dzień dla całej wspólnoty parafialnej, która w tym dniu dziękuje swojemu opiekunowi za orędownictwo, pomoc i opiekę. W tym roku Najświętszej Ofierze przewodniczył ks. Mateusz Graboń, który pochodzi z naszej parafii natomiast Koncelebransami byli ksiądz proboszcz Stanisław Kasztelan oraz  ksiądz Piotr Kos kapelan w DPS. W homilii ks. Mateusz Graboń podkreślił wielką odwagę wiary św. Barbary, która w dzisiejszych czasach jest szczególnie potrzebna i ważna dla każdego chrześcijanina. W uroczysty przebieg włączyli się także parafianie, odczytując modlitwę wiernych, czytania. Na zakończenie Mszy Świętej nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnie z całą Rodziną Parafialną odśpiewane radosne Te Deum. Wszystkim, którzy uświetnili nasz odpust składamy serdeczne Bóg zapłać.

Przejdź do galerii